در مورد بلوتوث بدانیم :

بلوتوث نام یک فناوری نسبتا جدید در شبکه های بی سیم است . ایده اولیه بلوتوث در شرکت تلفن همراه اریکسون در سال 1994 شکل گرفت .

اریکسون که یک شرکت سوئدی ارتباطات راه دور است ، آن زمان در حال ساخت یک ارتباط رادیویی کم مصرف و کم هزینه بین تلفن های همراه و یک گوشی بی سیم بود .

هدف از این کار متحد کردن صنعت مخابرات ، کامپیوتر و ساخت شبکه های شخصی بی سیم بود و شرکت اریکسون نام بلوتوث را از نام یک پادشاه دانمارکی در قرن 10 میلادی انتخاب کرد .

نام پادشاه ، شاه هارالد بود که در زبان انگلیسی ، بلوتوث نامیده می شود . این پادشاه در زمان حکومت خود به طور صلح آمیز دانمارک و نروژ را متحد کرد . این کار در تاریخ ، او را به یک پادشاه ماهر در ارتباط و مذاکره مشهور کرد . اریکسون از این جهت نام بلوتوث را برای این فناوری انتخاب کرد که امیدوار بود وسایل مختلف را متحد و مرتبط کند .

دسته ها : موبایل
شنبه دوم 6 1387

          مــــــــــــــــوبـــــــــــــــــــــــایـــــــــــــــــل

نشانه های خرابی باتری در موبایل :در صورتی که احساس میکنید گوشی شما دچار مشکل شده است ، چه بسا این مشکل از طرف باتری شما ایجاد شده باشد. در اینجا قصد داریم تا به شما ترفندهایی را معرفی کنیم که با علم به آنها میتوانید پی به این موضوع ببرید که آیا باتری گوشی شما سالم است یا خیر و در نهایت راههای رفع این مشکل ها را بیاموزید.  ر ابتدا باید به این موضوع توجه داشت که نشانه های خرابی باتری موبایل چیست؟به طور کلی در هنگام خرابی باطری این مشکلات برای گوشی پیش میاید:1-گوشی خود به خود خاموش میشود.2-گوشی هنگ میکند.3-تنظیمات تاریخ و ساعت به هم میریزد.4-تخلیه سریع باتری صورت میگرد. و حال راههای پیش گیری از این مشکلات:میبایست به این نکته مهم دقت کنیم که مشاهده یکی از این نوع مشکلات و تنها در یک مرتبه نشان دهنده خرابی باتری شما نیست ، بلکه اگر باتری خراب باشد این نشانه ها به دفعات درگوشی ظاهر میشود. و هنگام شارژ باتری زمان لازم برای شارژ باتری موبایل فقط وفقط بین 45 دقیقه تا 1ساعت میباشد که اگر این زمان کمتر شود باعث میشود که باتری به اندازه کافی شارژ نشود وکارایی را که ما ازباتری انتظار داریم به ما ندهد.واما اگر این زمان بیشتر از یک ساعت شود باعث آسیب دیدن سلولهای داخلی باتری و در نتیجه کاهش طول عمر باتری میشود.ضمناً باید حتماً این نکته را مد نظر داشته باشید که قبل از اینکه باتری را شارژ کنید باید کاملاً باتری تخلیه شده باشد. برای این منظور کافیست چند دقیقه قبل از شارژ باتری (کاملاً تخلیه نشده) گوشی را روشن نگه دارید تا باتری به حالت ولتاژ صفر برسد وبعد میتوان آن را با خیالی آسوده تر شارژ کرد. اینکار باعث میشود اولاً باتری گوشیتان کاملاً ولتاژ نویی رابه شما ارمغان دهد؛ ثانیاً باعث افزایش طول عمر باتری میشود.    روشن کردن موبایل در حالت  SafeMode در بعضی مواقع گوشی تلفن همراه نیز مانند یک کامپیوتر دچار مشکلات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری میشود که شما برای رفع آن با مشکل روبرو می شوید.     هنگامیکه کامپیوتر شما دچار مشکل می شود و ویندوز نیز در لود شدن مشکل دارد از حالت SafeMode استفاده میکنیم. این حالت برای گوشی تلفنهای همراهی که از سیستم عامل سیمبین استفاده میکنند نیز وجود دارد. اگر گوشی شما به صورت نرمال روشن نمی شود و یا پس از نصب برنامه Error مشاهده میکنید و یا حتی نمیتوانید وارد قسمت Menu برای فرمت کردن گوشی خود شوید ، به صورت SafeMode وارد شوید. برای اینکار کلید ABC را فشار دهید و سپس گوشی را روشن کنید.  کلید ABC را تا زمان بالا آمدن کامل گوشی به صفحه Wallpaper نگاه دارید. حال سعی کنید که عمل فرمت را آغاز کنید. این حالت برای نوکیا 3650/7650/6600 و N-Gage است ولی مشابه آن در تمام گوشیها وجود دارد.  
دسته ها : موبایل
جمعه بیست و نهم 4 1386
X